Proč oblečení od značky Didriksons ze Švédska

 

Pomozte naší planetu zachránit se značkou DIDRIKSONS

didriksons_logotype_cmyk_primary_black

Historie

Didriksonova historie od roku 1913

V roce 1913 ve vesnici Grundsund ve Švédsku začali Hanna a Julius Didrikson vyrábět vodě odolné oblečení pro rybáře. Bylo to velmi strategické místo, protože právě zde, na západním pobřeží, kde se Švédsko dotýká oceánu, byla neustálá poptávka po takovém oblečení. 

   

 Připraveni na budoucnost

Související obrázek                Didriksons_recyclable.png

Globální používání plastů roste a rostoucí množství plastového odpadu se stalo globálním environmentálním a sociálním problémem. Očekává se, že emise z plastů v EU se do roku 2050 zdvojnásobí. Jak budeme nakládat a recyklovat plasty a další materiály, bude pro budoucnost rozhodující.

Vizí společnosti je vyrábět oděvy s dlouhou životností, které lze v případě poškození snadno opravit. Když se konečný oděv konečně opotřebuje, může být recyklován do nové textilie a znovu použít.

Poprvé zavádí recyklovatelné polyesterové oblečení, které je jak větru, tak vodě odolné. Pokud váš oděv nese symbol recyklace, pak víte, že může být recyklován a přeměněn na novou tkaninu.

Jak to funguje?

Při výrobě recyklovatelných oděvů Didriksons používá výhradně polyester. Provedením laboratorních testů se jim podařilo potvrdit, že všechny textilní prvky (včetně jejich nové polyesterové membrány) lze recyklovat. To znamená, že všechny součásti oděvu (kromě zipů a patentek) mohou být recyklovány do nové textilie

  • Membrána je recyklovatelná
  • Podšívka je recyklovatelná
  • Vnější textilie je recyklovatelná
 

Opětovné použití - Recyklace

Cílem je převzít odpovědnost za celý řetězec od výroby až po recyklaci. Dosahuje toho navrhováním a výrobou oděvů, které vydrží dlouho, nabízením rostoucího oblečení pro vaše děti. Oblečení pro děti má jmenovky s prostorem pro více jmen, protože Didriksons chce podpořit vícenásobné použití oblečení ať sourozenci či jinými dětmi. 

 

vin_kids_pants_502631_108_141939_m192

   

  Technika barvení roztoků

 

Výsledek obrázku pro nepromokavost

Aby minimalizovali spotřebu vody ve výrobním procesu, používají techniku ​​známou jako „barvení roztoků“ pro barvení některých syntetických materiálů.

Tento proces zahrnuje přidání barevného pigmentu při výrobě příze. To znamená, že se vyhnete normálnímu procesu barvení, kdy tkaninu nejprve utkáte a poté barvíte látku v obrovské pračce.

Díky tomu je materiál stálobarevný a hned se tak neodře v namáhaných zónách oděvu. 

 

"Každé kilo roztoku barvící látky šetří 80 až 120 litrů vody ve srovnání s tradičními způsoby barvení syntetických textilií."


 

 

Není důležité jen šetřit vodou, ale také zajistit, abychom nevypouštěli nebezpečné látky, které by mohly kontaminovat vodu a životní prostředí. Povrchové úpravy, které činí váš oděv vodoodpudivým, neobsahují fluorované uhlovodíky / perfluorované látky.

Tyto látky jsou dlouhodobým tématem diskuse, protože se šíří vzduchem, vodou a potravou a mohou být karcinogenní a ovlivňují reprodukci. Všechny povrchové úpravy jsou bez těchto látek od roku 2015.

Ekologická impregnace materiálů 

PFAS_Logo.png

 Impregnace a reimpregnace

 
  

Nepromokavý oděv je impregnován vodoodpudivou úpravou. Ta se po chvíli opotřebuje a oděv musí být znovu impregnován. Jak brzy to musíte udělat, záleží na tom, jak vlhký je oděv a jak velké opotřebení bylo vystaveno. Když však kapky na povrchu už nestékají, je to znamení, že je třeba znovu impregnovat.

  • Chrání bundu před vlhkem
  • Působí proti vniknutí nečistot do látky
  • Skvrny lze snáze vyprat

Při každém praní nemusíte aplikovat novou impregnaci. Stačí aplikovat teplo poté, co byl oděv namočen nebo jste jej vyndaz pračky, je často dostačující k opětovné aktivaci impregnace odpuzující vodu; například žehlením nebo dáním několika minut do sušárny nebo bubnové sušičky. Pokud to nestačí, existují produkty, které mohou být nastříkány nebo přidány do prádla. Nezapomeňte použít typ impregnace, který neobsahuje fluorouhlíky.